Co to takiego nerkowce?

Nerkowce – czy da się z nich coś zrobić?

Otóż nerkowce to orzechy które są smaczne, możemy z nich zrobić pastę lub jak wolimy powiedzieć masło orzechowe. Pasta może być łagodna lub pikantna np:

  • 1 szklanka orzechów nerkowca
  • pół szklanki jogurtu pitnego z żywymi kulturami bakterii
  • 3 ząbki czosnku
  • pół łyżeczki białego pieprzu
  • sól do smaku
  • 100 ml drożdży suszonych
  • sok z połowy cytryny

Orzechy płuczemy na sitku później możemy przełożyć do garnka lub miseczki zalać zimną wodą i odstawiamy na jakieś cztery godziny do lodówki. Po upływie czasu odlewamy z orzechów wodę, wsypuję od melaksera lub używamy blendera i rozdramniamy dodając wszystkie składniki. Miksujemy tak długo aż uzyskamy jednolitą gładką masę. Gotowy krem przekładamy do słoiczka i już gotowy do jedzenia. Orzechy których używamy powinny być prażone wtedy uwydatnia się cały smak późniejszej pasty
Żeby krem wyszedł łagodny nie dodajemy czosnku i nie sypiemy zbyt dużo przypraw.

Smacznego.

Trochę bardziej można przyjrzeć się tym orzechechom, gdy prawdziwy owoc nerkowca jest dwuczęściowy i składa się z pestkowca który pokryty jest na zewnątrz mięsistą osłona która nazywana jest jabłkiem nanerczowym i wbrew nazwie ma smak gruszki.

A jak możemy wykorzystać gotowy krem bądź pastę?

Otóż do herbatników, krakersów, kanapek, sucharków czy też gofrów, stanowi świetny dodatek do przekąsek. Taki przysmak idealnie nadaje się też na wypady górskie jako żelazna porcja kaloryczna. Niektórzy mówią że jest to bio pasta, gdyż tylko używane są do nie orzech nerkowca i innych nie mieszamy aby nie popsuć smaku, choć każdy orzech jest smaczny ale robiąc coś z danego orzecha niech nie będzie już mieszane z innymi.
Nasze dzieci uwielbiają słodycze więc zamiast wersji pikantnej zróbmy na słodko pastę i patrzmy jak będzie znikać razem z bułkami lub ciastkami, jest niesamowita frajda zrobić w domu masło orzechowe i do tego zaangażować np: dzieci, ich zapał po prostu będzie nie do okiełznania i udzieli się nam. A czekanie na zjedzenie będzie się dłużyc i oto po czekanie nasza pasta z orzechów nerkowca jest gotowa.