Pyszne kopytka bez jajek

Obecnie coraz więcej ludzi zaczyna swoją przygodę z gotowaniem. W tym są oczywiście dzieci. To bardzo dobrze, że już od najmłodszych próbują swoich sił w kuchni. Chętniej będą pomagać swoim rodzicom w gotowaniu. Pomocne są do tego przede wszystkim przepisy, które możemy znaleźć w Internecie na różnych blogach i stronach kulinarnych. Niniejszy artykuł przedstawi przepis na kopytka bez jajek.

Jak zrobić przepyszne kopytka?

Kopytka niby nie są trudnym do przygotowania daniem. Jednak bardzo dużo osób nie wie po prostu jak się za nie zabrać. W internecie możemy znaleźć bardzo dużo przepisów na kopytka. To samo danie a przygotowanie i liczba składników mogą się od siebie różnić. O to chodzi. Każdy robi jedzenie według swojego uznania. Kopytka kojarzą się z dzieciństwem. Z daniem, który robiła nam babcia. Są one mięciutkie i puszyste. Co potrzebujemy do ich zrobienia?

Składnikami są:

  • 1 kg ziemniaków,
  • 1 szklanka mąki pszennej,
  • 1-2 łyżki mąki ziemniaczanej,
  • 1 szt. cebuli,
  • szczypta soli,
  • 50 g. słoniny.

Gdy już składniki mamy przygotowane to możemy zabierać się za przygotowanie dania. Najpierw ziemniaki musimy ugotować i wystudzić. Gdy już będą zimne to przepuszczamy je przez praskę i dodajemy do nich mąkę pszenną i ziemniaczaną. Wyrabiamy ciasto, aby było gładkie. Gdy już mamy ciasto gotowe to dzielimy na kilka części. Z każdej z tych części należy zrobić wałeczki i kroić na ukos. W międzyczasie na patelni roztapiamy słoninę i dodajemy do niej cebulę. Smażymy do momentu, aż cebula będzie szklista. Do gotowania kopytek potrzebny będzie duży garnek. Wlewamy do niego wodę i solimy. Kopytka wrzucamy do gotującej się wody i gotujemy aż wypłyną ok 3 minuty. Danie polewamy słoniną z cebulą. Gotowe.
Jak widać po składnikach wymienionych powyżej brakuje tam jajek. Nie zawsze oczywiście muszą się one znajdować. I bez nich to danie wychodzi i jest bardzo smaczne. Chociaż z dodatkiem jajek też ciasto wychodzi miękkie. Po przepisie można zauważyć, że kopytka to nie jest skomplikowane danie. Większość powinna sobie z nimi poradzić.