Dieta kapuściana – efekty, czyli ile schudniesz stosując tą dietę

Skutecznym oraz szybki sposobem, na zrzucenie zbędnych kilogramów, jest skorzystanie z diety kapuścianej. Choć metoda ta, jest skuteczna, mało kto wytrzymuje do końca, ze względy na monotonny jadłospis. A szkoda! Dieta kapuściana jest bezpieczna, oraz skuteczna. Już po tygodniu, można zaobserwować znaczny spadek wagi u osoby odchudzającej się.
Dlaczego warto stosować dietę kapuścianą. Ile można schudnąć stosując dietę, oraz ile ona trwa? Przybliżamy zasady stosowania diety.

Dieta kapuściana w pigułce. Wszystko co powinien wiedzieć o niej każdy, kto planuje ją zastosować.

Dieta kapuściana, jak sama nazwa wskazuje, opiera się głównie na spożywaniu kapusty włoskiej, a dokładnie zupy, którą się z niej przyrządza. Do przygotowania smacznej zupy potrzebna jest jedna główka kapusty włoskiej, 2 średnie ziemniaki, marchew, pietruszka, cebula lub por, seler naciowy oraz bulion. Aby zupa była dietetyczna, zaleca się, aby bulion do gotowania zupy, przygotowany był z chudego, białego mięsa, na przykład indyka czy kurczaka. Podczas gotowania, warto również dodać odrobinę kminku, który zapobiegnie powstawaniu wzdęć. Przygotowaną zupę, należy jeść przez tydzień, co jest powodem, przez który, wiele osób rezygnuje z diety kapuścianej.
Oprócz jedzenia zupy kapuścianej, można urozmaicić sobie jadłospis o smaczne i zdrowe owoce oraz warzywa. Doskonałą przekąską będą ziemniaki, pomidor, ogórek, jabłko lub seler naciowy, który słynie z wielu cennych właściwości zdrowotnych, oraz swojej niskokaloryczności.

Dlaczego warto stosować dietę? Czy na efekty diety, trzeba czekać długo?

Stosując dietę kapuścianą, szybko pozbędziesz się zbędnych kilogramów, oraz wypłuczesz z organizmu, trujące toksyny. Dieta ta, nie powinna trwać dłużej jak 7 dni. Jeśli nadal planujesz stosować dietę, warto postawić na dietę bananową lub jabłkową, by organizm miał czas, na regeneracje, po tak dużym wysiłku.
Zadajesz sobie pytanie, ile można schudnąć stosując dietę kapuścianą? Na to pytanie szuka odpowiedzi wiele osób, które planują schudnąć jak najwięcej, w jak najszybszym czasie. Jeśli przez cały tydzień, będziesz jeść w 80 % zupę kapuścianą, możesz schudnąć nawet 5 kg w tydzień. To bardzo dużo, dlatego warto się przemęczyć, i jeść te same produkty, zamieniając kolejność, na przykład jednego dnia zjeść zupę na obiad, innym na śniadanie.
Każda dieta, by była skuteczna, musi składać się z dobrej jakości składników oraz wody. Pamiętaj. Stosując dietę kapuścianą, pij przynajmniej 2 litry wody dziennej. Dopiero wtedy, zauważysz zmiany w swoim ciele.