Proste ćwiczenia na boczki.

Najbardziej problematyczną częścią naszego ciała, jeśli chodzi o zachowanie estetycznego i satysfakcjonującego nas wyglądu jest najczęściej brzuch. Bardzo szybko pojawiają się na nim wszelkie fałdki, boczki, czy widać nawet najmniejsze zmiany wagi, niestety ale te na plus. Zrzucenie tej nadwagi z brzucha zaś wydaje się być o wiele trudniejsze niż jej nabranie.
Dieta ogólnie nas odchudza, przez co równomiernie zrzucamy nadmierne kilogramy. Treningi cardio, fitness czy yoga również skupiają się na wzmocnieniu całego ciała. Co więc robić, jeśli najwięcej uwagi chcemy poświęcić boczkom i okolicom brzucha, by skutecznie zgubić fałdki tłuszczu?
Odpowiednio dobranego ćwiczenia na boczki.

Treningi ogólnie

Zanim jednak powiemy Wam, jakie są najlepsze ćwiczenia na boczki, trzeba wspomnieć o kilku zasadach. Po pierwsze – najważniejsza w ćwiczeniach jest systematyczność. Po wykonaniu jednej serii ćwiczeń nie schudniemy 5 kg. Jednak po 2-3 tygodniach regularnych treningów zauważymy znaczną poprawę stanu naszych mięśni oraz pierwsze efekty na wadze.
Jaka regularność jest zalecana, jeśli chcemy jak najszybszych ale też i najzdrowszych efektów? Cóż, dla początkujących w ćwiczeniach lub wykonujących inne ćwiczenia, oprócz tych na boczki, będzie to trzy razy w tygodniu po 3 serie wymienionych niżej ćwiczeń. Każde ćwiczenie na początku powinno być wykonywane przez 30 sekund z 10 sekundową przerwą pomiędzy ćwiczeniami.
Oczywiście, jeśli staniemy się bardziej zaawansowani – im dłużej będziemy ćwiczyć – można to modyfikować, wydłużać czas wykonywania ćwiczeń, zwiększać ilość serii. Z czasem bowiem nasze mięśnie, będą potrzebować więcej ćwiczeń, aby utrzymać tendencję spalania boczków z brzucha.

Jakie ćwiczenia są najlepsze na boczki?

Ćwiczenia na boczki powinny skupiać się na wprawianiu w ruch mięśni naszego brzucha, zwłaszcza bocznych. Dodatkowo powinny również nie przeciążać zbytnio pleców, a także poprawiać krążenie, by cały organizm był odpowiednio odżywiony. Dzięki temu niwelowane jest zagrożenie zakwasów czy naciągnięcia mięśni.
Najprostszym ćwiczeniem będą pajacyki. Pewnie każdy wie jak wygląda robienie pajacyków, jednak dla przypomnienia – należy stanąć prosto w miejscu, gdzie jest dużo miejsca, następnie wykonujemy podskok – klaszczemy rękami ponad głową, a nogi oraz wykonujemy rozkrok nóg. Następnie wracamy do pozycji wyjściowej i powtarzamy bez przerwy przez 30 sekund. To ćwiczenie dobre na rozgrzanie wszystkich mięśni i pobudzenie krążenia.
Drugim są oczywiście brzuszki ale boczne. Jest to tylko lekka modyfikacja tradycyjnych brzuszków, lepiej działająca na boczki. Pozycja startowa jest taka sama jak przy zwykłych brzuszkach kładziemy się na plecach, z lekko ugiętymi nogami złączonymi, ale położonymi na boku. Następnie podnosimy górną część naszego ciała i tak przez 30 sekund, po czym zmiana na drugi bok i znów 30 sekund.

Takie ćwiczenie mocniej angażuje nasze boczne mięśnie, dzięki czemu osiągniemy lepsze wyniki niż przy zwykłych brzuszkach.

Inną modyfikacja jest wykonywanie skrętu tułowia podczas robienia klasycznych brzuszków. Układamy się tak samo jak do zwykłych brzuszków – nogi złączone, stopy na podłodze. Ręce zakładamy za głowę. Następnie podnosimy się, ale tak, jakbyśmy chcieli prawym ramieniem dotknąć lewego kolana, a następnie lewym ramieniem prawego kolana. Podobnie jak boczne brzuszki taka modyfikacja również bardziej skupia się na mięśniach bocznych efektywniej spalając tłuszcz z boczków.

Ostatnim bardzo skutecznym ćwiczeniem są nożyce pionowe. Układamy się na plecach i lekko unosimy wyprostowane nogi. Utrzymujemy je lekko nad ziemią. Jedną unosimy wyżej, potem opuszczamy i podnosimy drugą. Tak na przemian ćwiczymy 30 sekund, pamiętając o tym, by cały czas napinać mięśnie brzucha.