Jak za pomocą diety pozbyć się cellulitu?

Cellulit jest nazywany również skórką pomarańczową. Skóra, pod którą znajduje się cellulit, po ściśnięciu, wygląda właśnie jak skórka pomarańczowa. Jest ona delikatnie pofałdowana i wyraźnie widać grudki. Wiele kobiet boryka się z cellulitem – jest to dla nich na tyle poważny problem, że nie chcą się pokazywać na plaży w stroju kąpielowym.

Cellulit – gdzie jest go najwięcej?

W zasadzie cellulit może pojawić się wszędzie tak, gdzie w większych ilościach kumuluje się tkanka tłuszczowa. Największym problemem bywa na udach. Skórka pomarańczowa może być jednak widoczna i na innych częściach ciała. Bardzo często pojawia się na przykład na brzuchu czy na ramionach. Skąd bierze się cellulit? Wpływ na pojawienie się skórki pomarańczowej może mieć wiele czynników. Jedną z częściej wymienianych przyczyn jest niewłaściwa dieta. Cellulit powiązany jest z tkanką tłuszczową. Jeżeli w organizmie jest dużo tkanki tłuszczowej, to jest także spora szansa na to, że prędzej czy później pojawi się również cellulit. Warto pamiętać, że skórka pomarańczowa to nie koniec świata. Walka z nią nie jest ani prosta, ani krótka, jednak zdecydowanie warto podjąć taki wysiłek, aby móc się znów cieszyć jędrną skórą pozbawioną niedoskonałości.

Dieta – jeden z podstawowych sposobów walki ze skórką pomarańczową

Skoro za powstawanie cellulitu jest w pewnym stopniu odpowiedzialna tkanka tłuszczowa, to można mieć nadzieję, że redukując jej poziom w organizmie, będzie można pozbyć się także i skórki pomarańczowej. Do odchudzania trzeba jednak podejść odpowiedzialnie. Głodówki to nie jest dobry pomysł – mogą doprowadzić do niedoboru ważnych składników odżywczych i w efekcie do tego, że organizm przestanie pracować prawidłowo, co odbije się na samopoczuciu i stanie zdrowia. Co oprócz diety może się okazać skuteczne w walce ze skórką pomarańczową? Ćwiczenia i odpowiednia pielęgnacja skóry to kolejny oręż, który warto wytoczyć podczas tej wojny.

Podstawowe zasady diety antycellulitowej

Trzeba sobie uczciwie powiedzieć, że chcąc osiągnąć trwałe efekty, trzeba zmienić sposób odżywiania na stałe. Jeżeli tylko na kilka tygodni zrezygnujesz ze szkodliwych potraw, to gdy tylko wrócisz do niezdrowych przekąsek, to cellulit powróci. Nie musisz się głodzić, zmień jednak schemat jedzenia. Powinnaś przyzwyczaić organizm do tego, że dostarczasz mu substancji odżywczych w określonych porach. Stałe godziny posiłków, mniejsze, acz częściej spożywane porcie. Picie dużej ilości wody oraz przygotowywanie potraw wyłącznie ze składników najwyższej jakości, to podstawy diety, która może pomóc w walce ze skórką pomarańczową.

Czego lepiej unikać?

Jeżeli chcesz poprawić wygląd sylwetki i zależy Ci na tym, aby rozstać się ze skórką pomarańczową, to musisz jak ognia unikać niektórych potraw. Wykreśl na dobre ze swojego codziennego menu potrawy ociekające tłuszczem. Takie przekąski to bodziec do powiększania się cellulitu. Ogranicz ilość soli – jeżeli nie jesteś w stanie z niej całkowicie zrezygnować, to chociaż dołóż starań, aby szczypty wsypywane do gotowania ryżu czy makaronu były przynajmniej o połowę mniejsze. Pamiętaj, że sól możesz z powodzeniem zastąpić różnorodnymi mieszankami ziołowymi. Słodycze, to kolejny element, z którego warto zrezygnować. Jeżeli masz ochotę na coś słodkiego, to zamiast po czekoladę, sięgnij po łyżeczkę miodu. Pij jak najwięcej wody – z cytryną lub dodatkiem innych owoców. Dzięki temu wspomożesz organizm w usuwaniu z toksyn, a to z kolei przełoży się na lepszy wygląd Twojej skóry.