Cellulit – jak z nim walczyć skutecznie?

Walka z cellulitem nie należy ani do łatwych, ani do krótkotrwałych. To prawdziwa batalia – chcąc ją wygrać, trzeba nastawić się na działanie długoterminowe. Konieczna może okazać się całkowita zmiana nawyków żywieniowych. Bitwę trzeba jednak prowadzić na wielu frontach. Prócz rezygnacji ze spożywania niektórych produktów, trzeba będzie także zaplanować czas na ćwiczenia oraz na odpowiednią pielęgnację ciała. Efekty nie będą widoczne po tygodniu czy dwóch, jednak w dłuższej perspektywie można będzie zaobserwować widoczną poprawę kondycji ciała.

Cellulit – co to takiego?

Skórka pomarańczowa (to inna, powszechnie stosowana, nazwa cellulitu) może pojawić się u osób w każdym wieku, choć u młodych spotykana jest najrzadziej. Największe problemy sprawia kobietom. Może występować na różnych partiach ciała, między innymi na udach czy na brzuchu. Czy skórka pomarańczowa to powód do niepokoju? Przede wszystkim jest to defekt kosmetyczny. Niektóre panie, u których cellulit jest bardzo widoczny, mają z tego powodu kompleksy i unikają ekspozycji ciała. Na całe szczęście, można cellulit zlikwidować, a przynajmniej znacznie ograniczyć jego widoczność. Co trzeba zrobić? Skuteczne może okazać się jedynie kompleksowe podejście do problemu. Grudki podskórne zmniejszą się jedynie wówczas, gdy wdrożony zostanie odpowiedni plan działania.

Pielęgnacja ciała – postaw na kosmetyki zwalczające cellulit

Jednym z elementów walki ze skórką pomarańczową powinna być odpowiednia pielęgnacja ciała. Podstawą domowych zabiegów są preparaty kosmetyczne o odpowiednim składzie. Warto postawić na kremy i balsamy zawierające między innymi retinol, ekstrakt z żeń-szenia czy kofeinę. Warto pamiętać, że sporadyczne stosowanie kosmetyków raczej nie przyniesie efektu. Konieczna będzie regularna kuracja, która powinna trwać przynajmniej kilka tygodni. Liczy się konsekwencja w działaniu. Domową pielęgnację całego ciała można wspomóc wizytami w gabinetach kosmetycznych. Kosmetyczka, po dokładnej analizie problemu, zaproponuje najlepszą ścieżkę zabiegową. Pomocne mogą okazać się również masaże.

Zmień dietę – przestaw się na produktu o niskiej zawartości tłuszczu

Kolejny, niezwykle istotny aspekt walki z cellulitem, to zmiana nawyków żywieniowych. Jeżeli w Twojej diecie dominują posiłki zawierające dużą ilość tłuszczu zwierzęcego, to nawet najlepsza kuracja kosmetyczna nie będzie w stanie zlikwidować cellulitu. Zredukuj liczbę przyjmowanych kalorii. Zadbaj o to, aby codzienny jadłospis był bogaty w wartościowe składniki odżywcze. W walce ze skórką pomarańczową nie sprawdzą się głodówki. Ich jedynym skutkiem może być efekt jo-jo. Co warto włączyć do codziennej diety? Posiłki powinny opierać się na lekkich produktach. Unikaj tłuszczu – tego pochodzącego od zwierząt. Mając jednak na uwadze, że tłuszcz jest potrzebny, sięgnij po dobroczynne kwasy tłuszczowe, które znajdziesz między innymi w rybach, orzechach czy oliwie z oliwek. Tłuszcz zwierzęcy to nie jedyny Twój wróg. Ogranicz ilość słodyczy, zrezygnuj z napojów słodzonych, które z powodzeniem możesz zastąpić wodą. Nie lubisz smaku samej wody? Do szklanki wody dorzuć plasterek cytryny lub świeżą miętę – taki napój skutecznie gasi pragnienie.

Nie zapominaj o codziennej dawce ruchu!

Zabiegi kosmetyczne, domowa pielęgnacja ciała i odpowiednia dieta – te elementy walki ze skórką pomarańczową warto uzupełnić o codzienną dawkę aktywności fizycznej. Na jędrnym i wysportowanym ciele próżno szukać cellulitu. Nie wiesz jakie ćwiczenia będą odpowiednie? Zasięgnij porady doświadczonego trenera personalnego!