Ile schudniesz stosując dietę ziemniaczaną? Sprawdź!

Przez popularyzacje internetu oraz przeróżnych programów telewizyjnych tworzy się w naszych głowach klasyczny kanon piękna. Kobieta piękna to kobieta szczupła z idealną sylwetką i proporcjami. Tak to wygląda czy tego chcemy czy nie chcemy. Wszystkie normalne kobiety dążą do doskonałości pokazywanej na ekranach komórek czy telewizorów. Każda chce schudnąć i poprawić swoja sylwetkę, a sposobów jest na to naprawdę mnóstwo – tak samo jak mnóstwo jest diet i magicznych sposobów na pozbycie się niechcianych kilogramów.

Niestety wiele diet proponowanych przez internautów to diety które ostatecznie prowadzą do opłakanych skutków w naszym organizmie. Diety te są złe dla nas i w dodatku nie pomagają nam chudnąć, a czasami jest wręcz odwrotnie. Chcąc schudnąć rzucamy się z motyką na słońce i zabieramy za diety, w których nie jesteśmy w stanie wytrwać. Ostatecznie kończymy z odwrotnym skutkiem niż zamierzony i utracone kilogramy powracają do nas podwojone – czyli zwyczajny efekt jo-jo. A tego raczej każda z nas chce uniknąć.

Co to tak właściwie jest ta dieta ziemniaczana?

Istnieje przekonanie – swoją drogą bardzo błędne – że ziemniaki to najgorsze z węglowodanów, bo najbardziej tuczą. To nieprzyjemny, stary jak świat mit! Ziemniaki to bardzo wdzięczne warzywa z których powinniśmy korzystać, są nie tylko dobre i zdrowe, ale mają najmniej kalorii ze wszystkich popularnych w Polsce węglowodanów.

W końcu posługując się ilością kalorii to 100 g ugotowanych ziemniaków bez skórki to 86 kcal. Niezwykle mało prawda? Dlaczego więc istnieje taki mit? Dlaczego ziemniaki owiane są tak złą sławą? Może problem tkwi raczej w ich przyrządzeniu, a nie do końca w składniku. W końcu ziemniak zanurzony w tonie niezdrowego oleju nie jest już taki zdrowy.

Ile da się schudnąć stosując dietę ziemniaczaną?

Jak wiadomo dieta ziemniaczana jest stara jak świat i popularna. Zazwyczaj trwa od 3 do 5 dniu. Podczas jej trwania – jak sama nazwa wskazuje – spożywamy wyłącznie ziemniaki. Mogłoby się wydawać, że to ciężka dieta bo w końcu tak tylko ziemniaki? Jakby nie patrzeć Polska doskonale radzi sobie z kreatywnością związaną z tym warzywem i można je przyrządzić na całe mnóstwo przepisów. Dieta obiecuje nam spadek wagi w ciągu dnia w okolicach 0,45 kg dziennie. Jest dosyć duży spadek wagi, zważywszy, że ziemniaki mimo niskiej kaloryczności doskonale sycą. Co za tym idzie nie jest trudno wytrwać na takiej diecie.

Jak widać, dieta nie musi być długa, ani nie trzeba głodować, aby zmienić swoją wagę. Wystarczy odrobina kreatywności i wytrwałości, a wymarzona sylwetka jest na wyciągnięcie ręki.