Zalecenia żywieniowe dla kobiety o androidalnym typie sylwetki

Sylwetka o androidalnym typie, to najprościej ujmując figura, tzw. jabłko. Większą część tkanki tłuszczowej gromadzi się na brzuchu. Inne cechy charakterystyczne to mocne ramiona i delikatne nadgarstki, duży biust, rozbudowaną klatka piersiowa oraz szerokie i mocne plecy. Wraz z wiekiem pojawia się na karku garb tłuszczowy. Kobiety o tym typie powinny poprawić (poprzez odpowiednią dietę) pracę jelit oraz wspomagać proces trawienia pokarmów w żołądku. Jak tego dokonać i jakie są podstawowe zalecenia żywieniowe dla kobiet o androidalnym typie sylwetki?

Zalecenia dla kobiety o androidalnym typie sylwetki:

Produkty niezalecane:

 1. Produkty pszeniczne. Będą to: białe pieczywo, bułki, w tym słodkie bułeczki, a także makarony z mąki pszennej i biały ryż. Artykuły spożywcze, które są przygotowane na bazie mąki pszennej wolniej się trawią. Niewskazane będą naleśniki lub placki. Po takim posiłku żołądek długo trawi pokarm, co sprzyja wzdęciom i tyciu.
 2. Mleko o jego przetwory. Niewskazane jest surowe mleko, jogurty owocowe, maślanki i gęsta śmietana. Nadmiar przetworów mlecznych wpływa negatywnie na pracę gruczołów, takich jak wątroba, trzustka i tarczyca.
 3. Należy unikać też warzyw i owoców z wysokim indeksem glikemicznym, takich jak banany, ananasy w słodkim syropie.
 4. Warzywa uważane za wzdymające również będą nieodpowiednie. Nie powinno się jeść: fasoli, grochu, kapusty, cebuli. W umiarkowanych ilościach można spożywać szczypior, rzodkiewka oraz czosnek.

Produkty zalecane:

 • Pełnoziarniste pieczywo. Chleb oraz wypieki z mąki razowej, z dodatkiem otrębów. Dozwolone jest chrupkie pieczywo z dużą ilością błonnika.
 • Zamiast ziemniaków, należy sięgnąć po brązowy ryż, makarony z pełnego ziarna. Ostrożnie należy podchodzić do kaszy gryczanej, gdyż niekiedy wywołuje wzdęcia.
 • Z przetworów mlecznych dozwolone jest masło wysokiej jakości ( nie margaryna), a także jogurty naturalne spożywane jako dodatek lub pite z zachowaniem umiaru. Mleko sojowe może być dobre, ale jeśli dieta jest zbilansowana pod względem białka ( pochodzącego z mięs), a w organizmie nie brakuje wapnia, wówczas nie ma konieczności picia mleka sojowego, ani sięgania po suplementy.
 • Zalecenia żywieniowe dla kobiety o androidalnym typie sylwetki obejmują spożywanie poddanych obróbce cieplnej warzyw. Jedzone.na surowo dłużej się trawią i przyczyniają do wzdęć. Odpowiednia będzie cukinia, marchew, buraki czerwone (gotowane).
 • Idealna zupa dla typu androidalnego to rosół długo gotowany na wolnym ogniu (nawet do 6 godzin) na mięsnym wywarze z dodatkiem warzyw. Zupę można popijać bez dodatków, pomiędzy posiłkami, kiedy dokucza nam głód.
 • Z owoców można sięgnąć po kiwi, pieczone jabłka, maliny, jagody i porzeczki. Choć niekiedy spotkamy się z opinią, że na trawienie będą dobre daktyle, to mimo wszystko należy ich unikać, ze względu na wysoki indeks glikemiczny.
 • Domowy kisiel z owoców leśnych lub jagód jest dobrym pomysłem na podwieczorek. Może to być również galaretka owocowa. Od czasu do czasu możemy jeść galaretę mięsną. Jest doskonała na zbyt obciążone stawy, które muszą udźwignąć spore i obfite kształty.
 • Mięsa pieczone i gotowane, a także ryby, takie jak makrela. Choć jest ona dosyć tłusta, można ją jeść od czasu do czasu na chrupkim pieczywie z dodatkiem kiszonego ogórka. Zawiera ona bogactwo kwasów omega.
 • Bez odpowiedniej flory bakteryjnej niemożliwe jest dobre trawienie. Do zup jarzynowych dodajemy jogurt naturalny. Niewskazaną kiszoną kapustę (wzdęcia) zastępujemy ogórkiem kiszonym lub ich sokiem.

Inne zalecenia:

Posiłki powinny być spożywane często, ale w małych ilościach. Podczas jedzenia nie wolno popijać. Dopiero po skończonym posiłku, wypijmy szklankę wody. Panie o widocznych krągłościach mogą spróbować fenomenalnego tańca brzucha lub kręcenia hula hop. Pobudzi to do działania strategiczne miejsca i przy okazji wyszczupli okolice brzucha. Pamiętajmy też, że ten typ nigdy nie będzie miał idealnie płaskiego brzucha, dlatego nie warto porównywać się z innymi, ale trzymać dietę głównie dla lepszego samopoczucia i zgrabniejszej nieco sylwetki.