Dieta Los Angeles – jak przetrwać pierwszy tydzień?

Innowacyjna dieta Los Angeles polega na założeniu, że dieta nie jest karą ani męczarnią. Istotne jest też to, aby wyobrazić sobie swoją idealną sylwetkę i zmienić nawyki żywieniowe. Ważnym elementem w diecie Los Angeles jest też określenie rodzaju tkanki tłuszczowej. Tkanka tłuszczowa w dolnej części ciała jest wyspecjalizowanym organem, a jej kształt jest uwarunkowany reakcją na hormony żeńskie. Wpływ na to, ile tkanki tłuszczowej zgromadzi się w dolnej części ciała ma głównie styl życia i sposób odżywiania.

Dieta Los Angeles jak przetrwać pierwszy tydzień?

  1. Przed rozpoczęciem diety musisz dowiedzieć się ile wynosi Twoje dzienne zapotrzebowanie na białko. Jest to niezwykle istotne, ponieważ to ono zamienia tłuszcz w mięśnie a masa mięśniowa określa ilość kalorii spalanych w spoczynku. Przyjmuje się, że na 1 kilogram masy ciała musi przypadać 1 g białka.
  2. Na diecie Los Angeles nie musisz się głodzić. Zjedz od czterech do pięciu posiłków dziennie. Gdy zabraknie w Twoim planie żywieniowym śniadania, możesz miewać napady głodu przez cały dzień.
  3. W pierwszym tygodniu musisz zrezygnować ze skrobi, tłuszczu i cukru. Pamiętaj, żeby uważnie czytać etykiety, ponieważ wiele produktów zawiera w swoim składzie te składniki, a ich powinieneś unikać.
  4. Sięgaj po kolorowe owoce i warzywa. Możesz jeść szpinak i awokado, które zawierają luteiny. Luteina chroni oko przed zwyrodnieniami plamki oka. Każdy kolor warzyw zawiera inny związek chemiczny. Niektóre z nich to, np. antocyjany, karoteny, glukozynolaty, sulfidamy allilowe i flawonoidy. Substancje te są antyutleniaczami, które wpływają korzystnie na funkcjonowanie mózgu, wzrok oraz są pomocne w profilaktyce nowotworowej.
  5. W diecie Los Angeles tłuszcze omega 3 pełnią funkcję nośnika witamin i minerałów. Znajdziesz je w tłustych i zarazem bardzo smacznych rybach, takich jak tuńczyk, makrela lub łosoś.

Dieta Los Angeles jak przetrwać pierwszy tydzień?

Zapoznaj się z indeksem glikemicznym: Bądź szczególnie uważny przy wyborze owoców. Niektóre z nich zawierają bardzo duże ilości cukru, czyli fruktozy. Wysoki indeks glikemiczny mają słodkie owoce, dlatego wybieraj te o lekko kwaskowatym smaku, jak owoce leśne, np. jagody. Z warzyw możesz jeść fasolkę szparagową, brokuły, kalafior oraz dynię. Sięgaj też po nasiona roślin strączkowych, czyli groch, fasolę i bób. Zapoznaj się również z podziałem na węglowodany proste, których spożywanie jest niekorzystne oraz węglowodany złożone, mające pozytywny wpływ na organizm.

Zmień nawyki

Przez pierwsze dni wprowadzania nowych rozwiązań żywieniowych musisz jednocześnie uprawiać sport. Jeśli nie masz czasu bądź ochoty, powinieneś ćwiczyć w domu, a także jak najwięcej chodzić na piechotę oraz zrezygnować z windy. Oprócz wprowadzenia do diety kwasów omega, omijaniu owoców o wysokim indeksie glikemicznym powinieneś też stosować przyprawy, które pobudzają przemianę materii. Będą to różne rodzaje pieprzu, np. pieprz cayenne. Wskazane jest stosowanie też ostrej papryki.

Jak łatwo wdrożyć się w dietę Los Angeles?

Chociaż początki mogą być trudne, warto budować pozytywny obraz siebie i swojego przyszłego wyglądu. Pamiętaj również, że zastosowanie się do wszystkich powyższych wskazówek musi iść w parze z eliminacja cukru. Odstaw także wszystkie kolorowe i gazowane napoje, a także napoje energetyczne. Musisz również zapomnieć o zajadaniu się sklepowymi słodyczami i fast foodach. Kiedy będziesz spożywał, według tych zasad kilka niewielkich posiłków uda Ci się uniknąć wilczych napadów głodu. Zmieniaj nawyki konsekwentnie i nie poddawaj się zniechęcony drobnymi niepowodzeniami. Na samym początku każdemu zdarzają się małe wpadki i chwilę słabości. Istotne jest jednak to, abyś nadal próbował i wdrażał zasady zdrowego odżywiania do swojego codziennego życia.