Batony musli- słodycze, które nie tuczą

Mimo w wolnej chwili uwielbiamy sięgać po słodycze mamy świadomość, iż ich nadmiar ma niekorzystny wpływ na nasza sylwetkę. Czy jednak zawsze? Domowe batoniki musli to przykład na to, iż można zaspokoić swój apetyt na słodką przekąskę nie czując potem wyrzutów sumienia. Batoniki musli, w których składzie znajdziemy między innymi płatki owsiane czy suszone daktyle nie tylko sycą, ale także zapewniają zastrzyk energii na najbliższe godziny. Dlaczego warto sięgnąć po baton musli OSHEE?

Batony musli – dlaczego powinniśmy po nie sięgnąć?

Dlaczego zwykłe batony mają tak niekorzystny wpływ na nasze zdrowie? Zawierają one między innymi ekstrakt słodu jęczmiennego, a dodatkowo sporo konserwantów. Batony musli pozbawione są szkodliwych substancji, zastępując je naturalnymi źródłami białka i energii, takimi jak suszone owoce czy orzechy laskowe. Mimo, iż brak w nich konserwantów, szczelne zamknięcie zapewnia długa przydatność do spożycia i odporność na niekorzystne czynniki zewnętrzne. Batony takie zawierają więcej składników odżywczych, natomiast wyeliminowano z nich substancje, których zadaniem było jedynie polepszanie smaku i aromatu.

Domowe batoniki musli – zalety

Batony musli przeznaczone są nie tylko dla sportowców i osób dbających o sylwetkę ale dla każdego go troszczy się o własne zdrowie. Największą ich zaletą jest skład, w którym można znaleźć wiórki kokosowe, olej kokosowy czy siemię lniane. Jest to zdrowa przekąska, którą możemy sami przygotować według gotowego przepisu lub własnego pomysłu. Oczywiście równie dobrym, a często znacznie lepszym rozwiązaniem będzie sięgnięcie po gotowe produkty. Batony musli dostępne są już nawet w sklepach spożywczych, by jednak mieć pewność, iż otrzymujemy pełnowartościowy produkt o odpowiednio zbilansowanym składzie, powinniśmy odwiedzić internetowy sklep OSHEE i wybrać najbardziej odpowiadający naszym upodobaniom produkt.
Batony musli zdecydowanie są zdrowszą alternatywą słodkiej przekąski, dlatego warto mieć je przy sobie. Idealnie sprawdzą się na mały głód, szybkie drugie śniadanie czy dodatek po treningu.

Baton musli – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Pierwszą rzeczą, na jaką powinniśmy zwrócić uwagę podczas zakupu batonów musli, jest ich skład. Na pierwszym miejscu wśród wymienionych na opakowaniu składników jest ten, który występuje w produkcie w największej ilości. Powinniśmy kupować batony z dużą ilością płatków owsianych czy owoców żurawiny w składzie. Analizując skład powinniśmy również zwrócić uwagę, czy słodycze które nie tuczą nie zawierają składników na które jesteśmy uczuleni, jak na przykład orzechy. Nie powinniśmy także sugerować się opakowaniem – producenci wykorzystują fakt, iż często kupujemy to, co ładnie wygląda a nie to, co najzdrowsze. Z tego samego powodu powinno się unikać kupowania w popularnych sieciówkach, skupiając się raczej na sklepach producentów zdrowej żywności.

Batony musli – które składniki są najkorzystniejsze?

Batony musli posiadają w składzie mnóstwo minerałów i witamin, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Wśród minerałów najbardziej korzystna dla zdrowia jest wysoka zawartość magnezu i wapnia, które mają bardzo korzystny wpływ na prawidłową pracę układu krążenia i układu kostnego. Wśród witamin najpopularniejszymi składnikami są witaminy A,C i D. Dużą zaleta jest posiadanie w składzie witaminy B12, która jest dostępna wyłącznie w produktach zwierzęcych. Dzięki temu batony musli zaspokajają zapotrzebowanie na nią  wśród osób, promujących wegański tryb życia. W niektórych produktach znaleźć można także sporo żelaza i potasu – zwłaszcza ten ostatni pierwiastek jest bardzo korzystny dla naszego zdrowia.