Poznaj trening dobry dla każdego

Trening push pull polega na stosowaniu zestawów ćwiczeń, które aktywizują określone grupy mięśniowe. Dzięki zachowaniu zasad tego rodzaju treningu, można zapewnić sobie maksymalną regenerację organizmu, przy jednoczesnym osiąganiu zamierzonych efektów. Co jeszcze warto wiedzieć na temat tego popularnego w ostatnim czasie treningu? Podpowiadamy.

Podstawowe informacje

Zasady wspomnianego treningu nie są szczególnie skomplikowane. Polega on na ćwiczeniu pierwszego dnia treningu jednej grupy mięśniowej wykonując ćwiczenia push, a kolejnego dnia ruch pull. Gdy jedna partia mięśni jest ćwiczona, druga odpoczywa, co jest dużą zaletą tego rodzaju treningu. Warto wiedzieć, że ruch pull oznacza wypychanie, wyciskanie. Natomiast ruch pull oznacza przyciąganie, podnoszenie.
Jeśli chodzi o ruch push, można zastosować w treningu ćwiczenia takie jak podnoszenie hantli w pozycji leżącej, wspięcia, przysiady czy wyciskanie hantli na barki. Jeśli chodzi o pull, można zastosować w tym dniu ćwiczenia takie jak wiosłowanie, kołyska, podciąganie, czy uginanie nóg leżąc na brzuchu.

Ilość dni treningowych w tygodniu

Nie powinna być zaskoczeniem informacja, że treningi należy odpowiednio rozplanować. Ile dni w tygodniu ćwiczyć? Zależy to od czynników indywidualnych, głównie od intensywności treningów. Jeśli nie wiesz, jak samodzielnie je rozplanować, dobrym pomysłem będzie konsultacja z trenerem personalnym.
Przykładowy trening może wyglądać: p, pl, w, w, p ,pl, w. P oznacza push, pl pull a w – wolne. Jest to jednak tylko przykład. Aby ułożyć odpowiedni plan, trzeba wziąć pod uwagę czynniki indywidualne.

Przykładowe plany treningowe

Jeśli nie chcesz korzystać z pomocy trenera, a nie wiesz, jakie ćwiczenia warto zawrzeć w planie, warto skorzystać z tych dostępnych w internecie. Na blogach tematycznych znajdziesz wiele propozycji, spośród których na pewno wybierzesz odpowiedni dla siebie trening push, pull. Warto także dołączyć do grup tematycznych na Facebooku, gdzie można znaleźć wiele przydatnych porad na temat treningów tego rodzaju.