Dobry dietetyk w Poznaniu? Jest tutaj!

W sieci nie brakuje pseudo doradców, którzy mówią Ci jak jeść, jak trenować, by utrzymać zdrowe ciało i umysł. Jednak często brakuje im jakichkolwiek kwalifikacji i doświadczenia, a swoją wiedzę czerpią z podobnych kanałów i profili w Internecie, nie zgłębiając szczegółów. Dlatego, jeśli chcesz faktycznie zadbać o swoje zdrowie, zaufaj zawodowemu dietetykowi, który dopasuje plan odżywiania do Twojego stanu zdrowia i Twoich potrzeb.

Czym zajmuje się dietetyk — dobry dietetyk Poznań

Chociaż dietetyk głównie kojarzy się z odchudzaniem, to tak naprawdę jest on specjalistą od żywienia, który zajmuje się ochroną zdrowia, poprzez dostosowywanie indywidualnej diety. Jego zadanie nie polega na powtarzaniu schematów, ale jest nieco bardziej złożone. W celu poprawy stanu zdrowia swojego pacjenta najpierw wykonuje lub zleca wykonanie serii badań, które pozwolą mu ocenić stan zdrowia, określić zapotrzebowanie na konkretne mikroelementy itd. Dopiero na ich podstawie może przygotować konkretny jadłospis, który ma pomóc pacjentowi w zwalczeniu konkretnych problemów, z jakimi się boryka, a także zmienić jego nawyki żywieniowe celem profilaktyki w zapobieganiu pewnych chorób. Szukasz dietetyka w Poznaniu? Sprawdź dobry dietetyk Poznań.

Dietetyk – Patrycja Mazur

Patrycja Mazur ukończyła studia o specjalizacji Dietetyka na Wydziale Technologii Żywności i Żywienia Człowieka, Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Swoją praktykę zawodową prowadzi od przeszło 12 lat we własnej poradni dietetycznej – Kaloria, gdzie pomaga dorosłym i dzieciom w utrzymywać organizm w dobrym stanie poprzez zdrową dietę.

Patrycja bardzo często spotyka się z problemami współczesnego żywienia i chorób metabolicznych. Hashimoto, SIBO, jelito drażliwe, refluks, cukrzyca czy insulinooporność to wyzwania, z jakimi mierzy się na co dzień. Ma bogate doświadczenie w przygotowywaniu diet dla osób, które borykają się z tymi problemami, a co ważniejsze – przygotowane przez nią jadłospisy, skutecznie pomagają im zwalczać ich przyczyny.

Patrycja jest absolutnie oddana swojej pracy, która jednocześnie jest jej pasją. Oprócz pracy we własnej poradni jest współtwórczynią słynnej diety OXY, którą prezentowała w programie Dzień Dobry TVN. Ważne dla niej jest ciągłe dokształcanie, zdobywanie wiedzy na temat nowych możliwości w zakresie dietetyki. Dlatego wciąż studiuje fachową literaturę i bierze udział w konferencjach naukowych. Jeśli szukasz dobrego dietetyka, koniecznie powinieneś zapoznać się z opiniami pacjentów Patrycji.