Czym jest dieta oczyszczająca?

Obecnie coraz więcej ludzi decyduje się na prowadzenie zdrowego trybu życia. Wprowadzają więc aktywność fizyczną, ale i nie tylko. Chodzi także o stosowanie różnego rodzaju diet. W Internecie można znaleźć wiele różnorodnych ale najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług dobrego dietetyka. Wtedy będziemy mieć pewność, że niczym sobie nie zaszkodzimy. Nie wszyscy na pewno są też świadomi, że istnieją diety oczyszczające organizm. Niniejszy artykuł ma za zadanie przedstawić co to jest i na czym polega taka kuracja.

Na czym polega dieta oczyszczająca?

Dieta oczyszczająca oparta jest przede wszystkim na spożywanie produktów, które są bogate w błonnik pokarmowy oraz owoców i warzyw. Stosowanie tego typu diet jest po to, aby oczyścić sobie cały organizm, albo jakiś narząd, który nam dokucza. Można stosować na wątrobę, nerki . Oczyszcza nasze ciało z toksyn. Często nie zdajemy sobie sprawy, że mamy w sobie szkodliwe substancje lub metale ciężkie. Ale dużo dolegliwości, które nam doskwierają są właśnie ich przyczyną. Mogą powodować między innymi spadek energii oraz problemy z koncentracją. W naszym organizmie możliwe też jest pojawienie się pasożytów. Dlatego ważne jest, aby co jakiś czas zastosować diety oczyszczające. Takie „robaki” mogą nam szkodzić. Dużo alergii, na które cierpi duża liczba ludzi na całym świecie jest właśnie spowodowana przez te pasożyty.

Jak stosować kurację i co jeść?

Wiele źródeł informuje, że powinno się spożywać od pięciu do dziewięciu porcji warzyw i owoców każdego dnia. Dodatkowo w naszej diecie nie może zabraknąć żadnych orzechów i nasion. To one mają w sobie także bardzo dużo błonnika, który jest dla nas niezbędny. Nie może zabraknąć również jagód, czosnku, cebuli, kapusty kiszonej i jogurtów. Wymienione produkty bardzo wspierają proces detoksykacji. Dlatego jeśli ktoś uwielbia te artykuły spożywcze to będzie miał ułatwione zadanie. Połączy przyjemne z pożytecznym. Nie możemy zapomnieć w tym wszystkim o wodzie. Woda to jest główny składnik i każda osoba powinna pić co najmniej 1,5 litra dziennie. Również napary z ziół typu mniszek lekarski czy rumianek są dobre na oczyszczanie.
Nie powinniśmy zapominać o produktach jakie należałoby wyeliminować z diety. Do takich składników zaliczyć trzeba cukier, kawę, napoje gazowane i oczywiście alkohol. Należy pić dużo świeżych soków owocowo- warzywnych. To dostarczy nam witamin i wpłynie korzystnie na nasze ciało. Najlepszy efekt jest po kilku dniach stosowania kuracji. Najlepiej, aby trwała od 3 do 7 dni. Nie dłużej.

Na zakończenie niniejszego artykułu warto podkreślić to jak ważne jest oczyszczanie organizmu. Przynajmniej raz na jakiś czas. Jeśli komuś doskwierają bóle głowy, wątroby lub po prostu czuje się ciągle zmęczony i brakuje energii to oznaka, że coś dzieje się w ciele. Dlatego też warto udać się z tym problemem do dietetyka. On nie tylko przeprowadzi wywiad, zbada ale i wybierze odpowiednią dietę dla każdego w sposób indywidualny. W ten sposób będziemy mieć pewność, że nie zaszkodzimy sobie. W dzisiejszych czasach niestety coraz więcej produktów zawiera chemię i konserwanty, dlatego konsultacja ze specjalistą jest wskazana dla osób, które nie potrafią sami w odpowiedni sposób dobrać produktów. Chcesz czuć się pięknie i zdrowo? Jedz surowe warzywa i owoce, a efekty będą zadowalające. Trzeba oczywiście pamiętać, aby nie przesadzić z kuracją. Ona ma pomóc a nie zaszkodzić. Nie wolno stosować głodówek bo możemy sobie rozregulować metabolizm.