Dieta cytrynowa – odchudzanie i oczyszczanie w jednym

Korzystny wpływ diety cytrynowej na organizm i sylwetkę

Każdy kto chociaż raz chciał zmienić wygląd swojej sylwetki poszukiwał w Internecie sposobów, aby osiągnąć zamierzony cel. Propozycji różnego rodzaju diet jest bardzo dużo a z każdym dniem pojawiają się nowe. Znalezienie diety która będzie skuteczna a jej zasady niezbyt skomplikowane może okazać się naprawdę trudne.

Dieta cytrynowa jest coraz bardziej popularna i nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ jest to idealny sposób nie tylko na odchudzanie, ale również oczyszczanie organizmu. Jest to dieta z Hollywood i jest tam bardzo popularnym sposobem na odchudzanie. Dieta cytrynowa to świetny sposób na detoks organizmu i zgubienie zbędnych kilogramów. Tempo zrzucania kilogramów jest szybkie, stosując ten rodzaj diety możesz pozbyć się nawet 6 kilogramów w tydzień. Oczywiście powodzenie kuracji zależy od twojej samodyscypliny i przestrzegania zasad diety.

Zasady stosowania diety cytrynowej

Jak sama nazwa wskazuje w tej diecie nie może zabraknąć cytryn. Mają one wiele cennych dla organizmu właściwości. Cytryny odkażają, dzięki nim minerały wchłaniają się lepiej a naczynia krwionośne są wzmocnione. Cytryna to również źródło witamin których nie może zabraknąć w zdrowej diecie. Dzięki spożywaniu tego owocu zwiększysz również poziom odporności organizmu. Cytryny zwalczają również wolne rodniki które mają udział w procesie starzenia oraz zmniejszają ryzyko pojawienia się chorób sercowo – naczyniowych. Dieta cytrynowa świetnie oczyszcza organizm ponieważ owoce te wpływają korzystnie na procesy trawienne, których prawidłowe działanie jest odpowiedzialne za oczyszczanie organizmu ze szkodliwych toksyn.

Dietę cytrynową możesz stosować w różnych wariantach czasowych, w zależności od tego jaki efekt chcesz uzyskać. Jeśli chcesz wzmocnić organizm albo zabezpieczyć się przed chorobami w okresie ich wzmożonego występowania wystarczy, że zastosujesz profilaktyczną dietę cytrynową, która trwa 10 dni. W tej diecie zużyjesz 30 cytryn zaczynając od jednej cytryny pierwszego dnia i codziennego zwiększania dawki o jedną cytrynę, aż do momentu gdy dzienna dawka wyniesie 5 cytryn. Następnie należy zmniejszać dawkę zużytych cytryn aż do ostatniego dnia diety. W ostatnim dniu tej diety zużyjesz -tak jak w pierwszym dniu – jedną cytrynę.

Jeśli zależy ci na zastosowaniu tej diety jako terapii czas trwania diety cytrynowej wyniesie 12 dni i zużyjesz w niej łącznie 200 owoców. Pierwszego dnia należy zużyć 5 owoców i codziennie zwiększać ilość o 5 aż do ilości 20 cytryn dziennie, którą osiągniesz w czwartym dniu stosowania diety cytrynowej. W 5, 6, 7 i 8 dniu stosowania diety będziesz wykorzystywać 25 owoców dziennie. Od dnia 9 do 12 należy zmniejszać ilość spożywanych cytryn o 5 dziennie tak, aby ostatniego dnia diety spożyć 5 cytryn tak jak pierwszym dniu stosowania diety.

Owoce potrzebne będą do wykonania soku cytrynowego z odpowiedniej ilości cytryn. Jeśli nie dasz rady wypić czystego soku możesz dodać wodę albo odrobinę miodu. Pamiętaj jednak aby wystrzegać się cukru. Jadłospis w tej diecie można ustalić samodzielnie. Ważne aby dania były lekkie i nie sprawiały problemów trawiennych. Przygotowany sok z cytryn należy spożywać rano zaraz po przebudzeniu oraz po spożyciu kolejnych posiłków.

Co zrobić aby dieta cytrynowa zadziałała oraz możliwe skutki uboczne

Aby dieta cytrynowa zadziałała zgodnie z naszymi oczekiwaniami należy pamiętać, aby po jej zakończeniu nie wracać do złych nawyków żywieniowych oraz pamiętać o aktywności fizycznej. Jeśli po zakończeniu diety wrócisz do złych nawyków żywieniowych i nie zadbasz o odpowiednią dawkę ruchu może zaskoczyć cię efekt jojo czyli powrót do wagi sprzed diety, a nawet do wagi jeszcze wyższej.

Diety cytrynowe nie powinny stosować osoby z wrażliwymi zębami oraz problemami żołądkowymi. Jeśli rozważasz rozpoczęcie tego rodzaju diety skonsultuj się z lekarzem. Możliwe skutki uboczne diety cytrynowej to: nudności, zgaga oraz problemy ze szkliwem.

 

Podsumowanie

Dieta cytrynowa przy odpowiedzialnym zastosowaniu i po konsultacji z lekarzem może przynieść wiele korzyści. Odchudza oraz oczyszcza, ale najważniejsze aby pamiętać o zdrowych nawykach żywieniowych, spożywaniu odpowiedniej ilości wody każdego dnia oraz aktywności fizycznej. Wśród wielu diet, które codziennie oferuje Internet dieta cytrynowa jest jedną z najbardziej skutecznych i najchętniej stosowanych diet