Dieta bananowa- schudnij na słodko.

Dieta bananowa nie jest przeznaczona dla wszystkich. Nie jest wskazana dla cukrzyków, osób z problemami tarczycowymi, kobiet w ciąży oraz karmiących matek, a także osób pracujących fizycznie. Dieta bananowa jest przeznaczona dla zdrowych osób, które swój jadłospis są gotowe oprzeć o banany wzbogacone miodem, płatkami owsianymi i jogurtem. Wspomniana dieta jest zalecana do stosowania przez 3 lub 7 dni lub przez miesiąc. Miesięczna dieta bananowa, jeśli przeprowadzona jest prawidłowo, będzie najodpowiedniejsza, o czym mowa poniżej. Pamiętaj, że natychmiastowe schudnięcie zawsze jest niebezpieczne dla organizmu i po chwilowym momencie euforii nadchodzi szybkie nabieranie dodatkowych kilogramów. Schudnięcie dzięki diecie bananowej w 3 lub 7 dni jest możliwe tylko i wyłącznie poprzez odcięcie dostaw tłuszczów i innych składników odżywczych do organizmu. Można powiedzieć, że przez cały okres diety bananowej organizm jest w cukrowym amoku, (szczególnie w etapie 3 i 7 dniowym).

Banany, co zawierają?

W skład bananów wchodzi głównie woda i węglowodany w postaci cukru. Tłuszczu nie ma praktycznie wcale, podobnie jak śladowe ilości błonnika. Owoce te zawierają ryboflawinę, niacynę, kwas foliowy, minerały, takie jak: potas, sód magnez oraz witaminy: C, A, E, K, B6. Oprócz tego są bogate w dopaminę.

Dieta bananowa etapy:

  1. Dieta trzydniowa. Polega na zjadaniu przez trzy dni trzech bananów dziennie i piciu trzech szklanek mleka, również dziennie. Jeśli przy takiej diecie zaobserwujemy ból brzucha lub biegunkę, należy bezwzględnie przerwać odchudzanie i poszukać innych metod na zrzucenie zbędnych kilogramów.
  2. Dieta bananowa siedmiodniowa. Trzy posiłki dziennie powinny składać się z 200-250 ml jogurtu z połówką banana, 3 łyżeczek płatków owsianych i miodu. W etapie 7 dyniowym należy wypijać 2 litry czystej niegazowanej wody oraz zjeść 1 jabłko dziennie. Utrata wagi oscyluje w granicach -5 kilogramów, które szybko zmieniają się w +10, jeśli nie skomponujemy długofalowego odpowiedniego i zbilansowanego jadłospisu.
  3. Etap miesięczny. Codziennie na śniadanie należy jeść 1 banana i popijać szklanką wody. Następne posiłki komponujemy według własnych zasad żywieniowych, eliminując całkowicie cukier ( banany mają wysoki indeks glikemiczny, to istna bomba cukrowa) oraz nabiał. Takie śniadanie daje wyrzut energii, niestety często po takim wejściu następuje spadek formy i senność. Jeśli jednak tolerujesz taki jadłospis, możesz sprawdzić, czy efekty będą zadowalające. Trzymając się tej reguły dotyczącej śniadań i równocześnie trzymając dietę, pozwoli Ci to schudnąć w ciągu miesiąca około 7- 8 kg. Chociaż tak naprawdę trudno powiedzieć, czy to dzięki bananom, czy może pozostałym elementom diety, np. wykluczeniu nabiału i unikaniu słodyczy.

Po co dieta bananowa?

Dieta bananowa to typowa monodieta. Jest niebezpieczna pod wieloma względami, a jej efekty są zależne od tego, jak skomponujemy dalszy etap żywienia lub w przypadku diety miesięcznej pozostałe składniki menu. Jeśli musisz schudnąć szybko i obawiasz się, że zemdlejesz po trzech dniach jedzenia tylko i wyłącznie trzech bananów dziennie, to zastanów się, czy może inna dieta nie byłaby bardziej dla Ciebie odpowiednia. Niech Cię nie zwiedzie fakt, że dietę bananową wymyślił Japończyk. Ludzie z obszarów wiejskich w Japonii są często ubodzy, a ich podstawowym składnikiem pożywienia jest ryż i tanie banany importowane z Filipin. Bogaci Japończycy zajadają się natomiast mięsem oraz mięsem ryb i owocami morza. Jeśli masz dostęp do innych produktów, w tym dobrych jakościowo mięs i ryb, postaraj się skomponować swój jadłospis bardziej tradycyjnie, eliminując węglowodany, takie jak biały chleb, ziemniaki czy nadmiar wzdymających warzyw. Długoterminowy i zbilansowany plan nie wpędzi Cię w efekt jo jo, ani nie narazi na utratę zdrowia.